/ / Aktualności

Nowo oferta produktów - transmisja online, zdalne otwieranie drzwi, termowizja

Od kilku dni w naszym sklepie można znaleźć nowe propozycje produktów – wszystkie łączy jedna wspólna cecha, mają one pomóc nam w codziennej pracy.

Przygotowaliśmy sprawdzone rozwiązania dla osób pracujących w domu, oraz dla wszystkich tych którzy chcą dotrzeć do swoich odbiorców przy pomocy profesjonalnego obrazu wideo połączonego z dźwiękiem. Nasze propozycje to również rozwiązania oparte na zdalnym odblokowywaniu drzwi, czy też produkty skierowane do firm oraz służb dbających o zdrowie publiczne. Zapraszamy do bliższego zapoznania się z naszą ofertą.

Transmisja obrazu i dźwięku na żywo - streaming LIVE

Dzisiejsza sytuacja zagrożenia epidemiologicznego, zmusza wielu z nas do pracy zdalnej, wymagającej sprawnej komunikacji i sprawdzonych rozwiązań. Jednak nie każdy wie, w jaki sposób uruchomić transmisję na żywo i boryka się z różnymi problemami na każdym etapie jej przygotowania. Wychodząc Państwu naprzeciw przygotowaliśmy sporą grupę kamer, które łączy jedno: łatwość obsługi i krótki czas potrzebny do tego aby zacząć nadawać. Całą konfigurację można wykonać już w ok. 10 minut. Nasze rozwiązanie pozwala przeprowadzić profesjonalną transmisję za pomocą popularnych serwisów, takich jak: YouTube, czy chociażby Facebook.

Równoznacznie z transmisją obrazu ważna jest także jakość dźwięku. Do przekazu sygnału audio, można w wielu przypadkach wykorzystać istniejące rozwiązania nagłośnieniowe, lub bardziej profesjonalne dedykowane do tego urządzenia. Możemy wykorzystać w takim przypadku chociażby mikrofon zewnętrzny HAP201, który doskonale sprawdzi się w emisji ludzkiego głosu.

Jak zatem rozpocząć transmisję na żywo z kamery z protokołem RTMP np. w popularnym serwisie YouTube? Wystarczy że odpowiednio skonfigurujemy naszą kamerę według poniższej instrukcji.

Schemat transmisji audio-wideo

Co w przypadku kiedy kamera nie wspiera protokołu RTMP? Otóż wtedy możemy zaopatrzyć się w urządzenie firmy fortec które udostępni nasz podgląd na żywo na stronie www, kanale YouTube lub w innym serwisie streamingowym.

Niezależnie od tego, do kogo chcesz skierować swój przekaz możesz transmitować go online. Natomiast proponowane przez nas urządzania Ci w tym pomogą.

Zdalne odblokowywanie drzwi

Wiele osób prowadzących działalność usługową w dobie globalnej pandemii musi dostosowywać się do aktualnie panujących przepisów i obostrzeń. Nierzadko wiąże się to z koniecznością zmiany organizacji pracy całej firmy i co najważniejsze kontaktu z klientami który powinien być w pewien sposób kontrolowany i ograniczony. Należy tu wymienić chociażby pomieszczenia w których odbywa się ciągły ruch klientów, interesantów, kurierów i pracowników. Dla tego też aby zwiększyć bezpieczeństwo przebywających tam osób można zastosować zdalne odblokowywanie drzwi. Takie rozwiązanie świetnie może sprawdzić się zarówno w sklepie, czy np. w magazynie. Dodatkowo taki system może współpracować z kamerą zamontowaną na zewnątrz, która umożliwi nam monitoring znajdujących się tam osób, lub użyć do tego celu wideodomofonu. Wszystko zależy oczywiście od konkretnych wymagań i zapotrzebowania.

Zestawy które Państwu proponujemy, składają się z kilku głównych elementów. Zwory elektromagnetycznej, która odpowiada za blokowanie drzwi – to ją będzie zwalniał sygnał z dołączonego, bezprzewodowego pilota. Zwora taka posiada bardzo silny elektromagnes, i nie sposób w standardowy sposób otworzyć drzwi przez nią zabezpieczonych. Komunikacja ze zworą może odbywać się za pomocą dołączonej radiolinii, która będzie odbierała sygnał z pilota i wysyłała odpowiedni impuls do zwory, powodując jej zwolnienie. Posiadamy w naszej ofercie również zestaw zawierający zworę z wbudowanym modułem radiowym, więc w tym przypadku radiolinia nie jest potrzebna. Ostatnim z najważniejszych elementów jest zasilacz – tutaj do wyboru także są różne rozwiązania. Możemy skorzystać z standardowego zasilania lub z podtrzymaniem akumulatorowym.

Niezależnie czy prowadzisz sklep, magazyn, aptekę, punkt bezkontaktowego odbioru towaru, powyższe rozwiązanie zwiększy kontrolę nad Twoim pomieszczeniem.

Automatyczny pomiar temperatury ciała – termowizja

Termowizja w obecnych czasach jest coraz powszechniejsza. Pomaga w kontrolowaniu procesów produkcji, czy przy dokonywaniu rozmaitych prac inspekcyjnych i naprawczych np. w serwisach samochodowych. W skrócie, kamery termowizyjne rejestrują temperaturę wszystkich obiektów w polu widzenia. Następnie, zarejestrowane dane są przekształcane w charakterystyczny obraz, składający się z wielokolorowych obszarów, które oddają pełen zakres zarejestrowanych temperatur. Przykładowo, chłodniejsze obszary będą barwy niebieskiej, a cieplejsze żółtej, pomarańczowej, czy czerwonej.

Istnieją także urządzenia, rejestrujące obraz za pomocą dwóch kamer jednocześnie. Pierwsza to kamera termowizyjna, działająca z wykorzystaniem podczerwieni, a druga to standardowa kamera rejestrująca obraz w świetle widzialnym. Następnie obraz z nich jest łączony i dzięki temu zabiegowi zyskuje na szczegółowości.

Najnowsze rozwiązania w dziedzinie termowizji, wprowadzają funkcje inteligentne, wykorzystujące zaawansowane algorytmy przetwarzania obrazu. Doskonałym przykładem są kamery termowizyjne, które potrafią wykrywać ludzką twarz i jednocześnie dokonywać bardzo dokładnego pomiaru temperatury wszystkich zarejestrowanych osób. Takie rozwiązania są stosowane, jako narzędzie do badań przesiewowych i zapobiegania epidemii, pozwalając służbom ochrony zdrowia sprawnie działać, zwłaszcza w miejscach dużego przepływu ludzi, jak lotniska, czy stacje metra.

Dzięki takiemu systemowi, osoby z podwyższoną temperaturą, która może wskazywać np. na infekcję groźnymi wirusami, mogą otrzymać tak szybko jak to możliwe profesjonalną pomoc, a przy okazji zatrzymuje się dalszą transmisję choroby.