Monitoring IP

Systemy monitoringu IP

Monitoring IP coraz częściej wykorzystywany jest przy budowie systemów telewizji przemysłowej. Jest to rozwiązanie nowoczesne, oferujące wysoką jakość obrazu. Ponadto to funkcjonalność i niezawodność a jednocześnie prostota instalacji i obsługi.

Jeżeli posiadamy sieć z dostępem do Internetu i publicznym adresem IP, możemy ją wykorzystać do lepszego zabezpieczenia domu, mieszkania lub biura. Dzięki szybkiemu rozwojowi technologii możliwe jest bezpośrednie połączenie kamery z siecią komputerową. Umożliwia to podgląd obrazu z dowolnej kamery przy pomocy dowolnego komputera podłączonego do sieci.

Możliwe są zarówno proste instalacje z jedną kamerą jak i złożone systemy monitoringu wizyjnego z dziesiątkami kamer i wideoserwerów pracujących w różnych lokalizacjach, wyświetlanych i rejestrowanych na wielu stanowiskach. Początkowy, prosty zestaw zawsze można rozbudować w przyszłości.

Dlaczego warto zainwestować w monitoring IP?

  • W połączeniu ze stroną internetową umożliwia zdalny podgląd przez internet
  • Szybki dostęp do obrazów z kamer w przypadku alarmu
  • Kontrola nad obserwowanym obszarem niemal zawsze i wszędzie - możliwość zdalnego dozorowania na żywo przez internet lub przez komórkę w technologii 3D!
  • Umożliwia oglądanie obrazów z innej lokalizacji
  • W sytuacji, gdy jest już zainstalowana kamera analogowa, można zastosować sieciowy serwer wideo aby umożliwić oglądanie obrazów z dowolnego miejsca lub szybko i tanio rozbudować system dozoru
  • Użytkowanie kamery sieciowej nie wymaga dodatkowych kosztów (można wykorzystać pracujące już monitory komputerowe)
  • Nie jest wymagany montaż nowego okablowania, wykorzystuje się istniejące już okablowanie sieci komputerowej
  • Zdalne dozorowanie zmniejsza koszty związane z dojazdami

W naszej ofercie znajduje się szeroki wybór kamer IP, wideoserwerów i akcesoriów pozwalający na wykonanie we własnym zakresie systemu monitoringu wizyjnego. Oczywiście zawsze możesz liczyć na naszą fachową pomoc - nasi serwisanci chętnie służą radą i pomogą Ci dobrać zestaw odpowiedni dla Ciebie!