Zestawy monitoringu

Monitoring domu, gotowe zestawy do monitoringuW czasach gdy monitorowane są osiedla, miasta, firmy, sklepy kolejnym miejscem do zabezpieczenia są nasze domy. Monitoring domu daje większe poczucie bezpieczeństwa. Nasze zestawy monitoringu domu to idealna propozycja dla osób chcących zadbać o bezpieczeństwo najbliższych.

Czym jest monitoring przemysłowy?
Monitoring przemysłowy jest to system kamer, który monitoruje i rejestruje wszystkie zdarzenia w okolicy naszego domu. Możemy monitorować parking przed domem lub garaż czy bramę wjazdową, drzwi wejściowe i teren wokół domu.

Dlaczego warto wprowadzić monitoring do swojego domu?

  • Zapewnia większe poczucie bezpieczeństwa
  • Pomaga zapobiegać wandalizmom, rozbijaniu szyb, malowaniu po ścianach itd.
  • Pomaga zapobiegać kradzieży lub dewastacji samochodu
  • Nagrane materiały mogą pomóc policji w ściganiu sprawców wandalizmu
  • Dzięki instalacji monitoringu możemy także wynegocjować większe zniżki przy wykupie ubezpieczenia majątkowego

Jaki zestaw i elementy dobrać?

Kamery
Najważniejszym elementem naszego zestawu są kamery. Kupując kamerę przemysłową trzeba dobrze określić w jakich warunkach dana kamera będzie pracowała. Kamery w zależności od tego czy będą stosowane wewnątrz czy na zewnątrz, dzielimy na zewnętrzne i wewnętrzne. Trzeba też określić czy kamera będzie pracować w dzień czy w nocy, a może w obu warunkach równocześnie. W obiektach, w których obserwowani są ludzie, towary i pieniądze oraz istnieje konieczność ich identyfikacji, najlepiej sprawdzają się kamery kolorowe. Kolor stanowi dodatkowy element rozpoznania, ułatwia identyfikację zarówno towaru jak i osoby. Przy słabym oświetleniu można stosować kamery z reflektorami podczerwieni, które umożliwiają obserwację nawet w całkowitych ciemnościach. Do obserwacji w nocy najlepiej nadają się kamery czarno-białe lub przemysłowe kamery kolorowe dzień/noc.

Rejestrator cyfrowy
Urządzenia, które służą do rejestracji i odtwarzania obrazu z kamer nazywamy rejestratorami cyfrowymi. przy wyborze rejestratora musimy określić z ilu kamer będzie on nagrywał obraz, może on być 4, 8 lub 16. Rejestratory różnią się jakością nagrywanego obrazu oraz kompresją. Obecnie najlepszą jest H.264, jeżeli zależy nam na tym, aby obraz z rejestratora można było oglądać przez internet musimy pamiętać, aby był on wyposażony w wejście LAN. Dyski twarde o dużej pojemności zapewniają możliwość nagrywania obrazu nawet do kilku lub więcej tygodni. Dzięki opcji przechowywania nagranych materiałów na dysku HDD, możliwe jest dokładne przeanalizowanie wszelkich zaistniałych sytuacji, także tych niespodziewanych i kryzysowych, np. pożar.

Monitor
Nasze nowoczesne systemy monitoringu do biura dostępne są zarówno przez klasyczny odbiornik, monitor komputerowy, jak i też internet czy telefon komórkowy.