Zestawy monitoringu

Monitoring w żłobkach, gotowe zestawy, montaż i instalacjaDecyzja o umieszczeniu dziecka w żłobku wiąże się na ogół ze stresem, na jaki narażeni są rodzice. Oddanie swego dziecka pod opiekę obcym ludziom jest bardzo często dosyć trudne. Powstaje wówczas dylemat: czy zrezygnować z pracy i kariery zawodowej, czy też skazać się na życie w ciągłym poddenerwowaniu i obawie o bezpieczeństwo dziecka?

Oczywiście są rodzice, którym tego typu wybór nie sprawia większych powodów do rozterki i wybierają tę opcję, którą uważają za właściwszą. Co jednak mają zrobić pozostali, dla których każda z dróg wiąże się z większymi problemami niż korzyściami? Niektórych potrafią uspokoić stosowne certyfikaty, jakimi legitymują się żłobki oraz budzący zaufanie ciepły uśmiech opiekunki. Czasem mogą do tego dojść dobre referencje od znajomych. Są jednakże sytuacje gdy pomimo różnych zapewnień jakiś niepokój w sercu pozostaje.

Doskonałym wyjściem z takiej „patowej” sytuacji jest monitoring wizyjny. W ostatnich latach obserwujemy gwałtowny rozwój technologiczny telewizji przemysłowej, która znajduje skuteczne zastosowanie w coraz szerszych dziedzinach życia. Warto też zauważyć, że stała się ona swoistym wyznacznikiem nowej jakości: instytucje posiadające tego typu system zabezpieczeń, cieszą się na ogół dużo większym zaufaniem klientów, niż instytucje nieposiadające takowych.

Cóż zatem oferuje nam monitoring wizyjny w żłobkach? Nowoczesne kamery pozwalają obecnie na wygenerowanie obrazu o dobrej jakości, umożliwiającego skuteczne prowadzenie obserwacji. Rodzice korzystający z takiej możliwości kontrolowania pobytu swych dzieci w żłobku mogą w dowolnej chwili sprawdzić, co dziecko robi, jak jest ubrane, w jakim jest nastroju i – po wyzbyciu się wszelkich obaw – powrócić do czynności zawodowych. Mogą również, po zaobserwowaniu niepokojących sygnałów, na bieżąco konsultować je z personelem.

Obraz z kamer transmitowany jest za pośrednictwem Internetu, lecz oczywiście nie jest on publicznie dostępny. Uprawniony rodzic otrzymuje kod dostępu, za pomocą którego może zalogować się w systemie. Podgląd można przeprowadzać z każdego komputera stacjonarnego lub przenośnego, posiadającego połączenie z Internetem. Nadają się do tego również wszelkie mobilne urządzenia, jak np. smartfony, palmtopy etc.

Podsumowując, monitoring wizyjny w żłobkach wydaje się być korzystnym rozwiązaniem zarówno dla rodziców, jak i dla samego personelu placówki. Nie trzeba chyba dodawać, że również dla samych dzieci, o których bezpieczeństwo chodzi przecież w pierwszej kolejności. Co otrzymuje rodzic? Przede wszystkim spokój, brak stresów związanych z niepewnością o własne dziecko – te wartości na pewno zaprocentują lepszą wydajnością w pracy. Z kolei żłobek, który zdecyduje się na zainstalowanie takiego systemu, dołącza do grona elitarnych placówek, zasługujących na najwyższe zaufanie.

Telewizja przemysłowa wkracza coraz powszechniej w nasze życie codzienne, stając się gwarancją naszego spokoju oraz bezpieczeństwa.